Srpen 2010

prázdniny 2010

31. srpna 2010 v 15:24 | rottwy
rottwy.blog.cz
Ano,není to tak dávno co jsem psala článek s názvem: Prázdniny se blíží .. a hop,máme tady poslední srpnový den a zítra jdeme všichni zpátky do školy. Nechápu ty lidi,co se těší :D Letos už jdu do devítky,což znamená,že mě čekají přijímačky na střední školu a vůbec samotný výběr střední školy. Už teď vím,že chci jít na náš Hradecký gympl,ale uvidíme co se za ten rok změní :)) Letošní prázdniny utekly až moc rychle,i když byli krásné :)) Byla jsem stále venku,nebo se doma koupala v bazéně,dívala se na filmy,grilovali jsme,taky jsem strávila 2 týdny na táboře a dva týdny na chatě .. a teď je čas,vrátit se zpátky do školy. Za ty dva měsíce jsem stihla poznat nějaké nové lidi,odpočinout si od věčného učení a také si narazit ruku,což se mi povedlo včera. Jela jsem se projet na bruslích,ale spadla jsem a nějakou nešťastnou náhodou zrovna na svou levou ruku. Naštěstí jsem si ji nezlomila,ale "jen" narazila,ovšem první hodiny jsem s rukou nemohla pořádně ani pohnout a dneska je to snad ještě horší,nic v ruce neudržím,občas mi v ní bolestivě škubne a celkově trpím jako pes :D Vzhledem k tomu,že s ní,ale hýbat můžu jsme se na rentgen nehnali,ruku jsem si zpevnila,vzala si prášek na bolest a co víc můžu dělat že :) aspoň,že je to ta levá a můžu psát :)) sice jsem ruku nikdy zlomenou neměla,ale říká se,že naraženina bolí víc,naštěstí mám naražené jakoby jen zápěstí,ale beztak s ničím nepohnu :D Za pár minut jdu ven,takže se loučím a další článek napíšu,až v září :( ^^ užijte si první školní den ♥

Pes je nejlepší přítel člověka - je také člověk jeho přítelem?

23. srpna 2010 v 18:13 | rottwy
Pes je nejlepší přítel člověka. Všeobecně známá věta,kterou zná snad každý,ale zamyslel se vůbec někdo nad tím jestli je člověk tím pravým přítelem pro psa?

Valí se na nás ze všech stran - zprávy o tom,jak nezvladatelný pes pokousal malé nevinné dítě,z ničehonic se na něj prostě vrhnul. Takový pes je okamžitě utracen,je odsouzen k tomu největšímu trestu. A jak se potom asi cítí? Když musí zemřít na chladném veterinářském stole,odsouzen všemi lidmi,bez jediné kapky soucitu.On se přece nenarodil proto,aby někoho pokousal,nebyl předurčený,aby jeho psí život ukončila jediná ijekce. Nad čím asi přemýšlí? Lituje svých chyb? Připadá si opravdu vinen? Ti lidé,které nejvíc miloval,ti,kteří by teď měli bojovat o to,aby zůstal živ,ty,které miloval víc než sebe,to oni rozhodli o tom,aby zemřel. Narodil se stejně jako ostatní,jako malé,slepé štěňátko,nevěl co čekat od života.. a teď leží tady. Víme jak to opravdu bylo? Pes,přece není jen hračka,která nás po pár letech omrzí - je to živý tvor! Je to někdo kdo nám bude do smrti vděčný,za jediné pohlazení,a co když takového pejska zklameme,vůbec není pravda,že záleží na rase! Určitě všichni znáte titulky jako: " Agresivní pitbull pokousal dítě!" nebo snad " Rottweiler těžce napadl muže!" .. lidé si snadno vytvoří svůj obrázek ve kterém jsou tyto plemena naprosto nezvladatelná,zlá,agresivní,nevychovatelná a za každou cenu chtějí někoho pokousat! Já budu vždy na straně zvířat,i kdyby to mělo být proti lidem. Copak každý nemáme babičku,která má vzteklého jezevčíka? Viděli jste někdy ve zprávách čivavu,která prokousla člověku prst? Četli jste někdy o kokršpanělovi,který se ošklivě zakousl do lýtka? Nečetli! Copak takový rottweiler může za svou sílu,je zodpovědný za to,že svou silou může i zabíjet?! Myslítě,že ze se prostě bezdůvodně pustí do malého dítěte,hrajícího si opodál?!Pes má také vědomí a vzpomínky,co když takového psa,který očekává lásku a pochopení,čeká jen klec a hnusné nadávky?! Když se narodí malé dítě,taky potřebuje péči a lásku rodičů,aby se z něj stal dobrý člověk,stejně je to i psů! Každý druhý člověk vám na otázku,jaké je jeho nejoblíbenější zvíře odpoví - pes! Ale proč se tedy pejskům ubližuje? Je to snad nějaká zábavá mlátit do psa? Shodit do z mostu a nebo jen tak ze srandy ho zapálit? Každý nad něčím takovým zavrtí nechápavě hlavou,ale přece se najde někdo kdo tuhle ohavnost udělá! Ať už psovi,kočce nebo králíkovi! Proč si lidé nevážějí zvířat,jejich lásky a oddanosti? Je to právě pes,který bude stát za vámi,i když se na vás všichni ostatní vykašlou,právě pes se k vám přitulí,když je vám nejhůř,je to právě on,který vás nadšeně vítá,i když jste pryč pár minut,i kdyby jste mu sebevíc ublížili on se zase vždy rád vrátí … Proto si znovu kladu tu nikdy nepochopenou otázku .. jak dokáže takovýmu tvoru někdo ublížit?! Pes nezná faleš,nadávky,nenávist ani lež... proto je právě on můj nejlepší přítel! A jaký je ten váš?